Cybex Solution s 2 i-fix promocja miesiąca

Cybex Solution S 2 i-Fix i-Size fotelik dla dzieci o wzroście 100 -150 cm z normą i-Size

Więcej szczegółów

Cybex Solution S 2 i-Fix i-Size fotelik Cybex dla dzieci od 100cm do 150cm wzrotu

 

Cybex Solution S i-Fix i-Size fotelik Cybex dla dzieci od 100cm do 150cm wzrotuPOWIĘKSZ DO PEŁNEGO ROZMIARU

Cybex-Solution-S-i-Fix-Navy-Blue

Cybex Solution S i-Fix i-Size to fotel, którym marka Cybex robi krok na przód, przedstawiając nam model zgodny z drugą iteracją normy UE R-129, potocznie zwaną i-Size. Konkretyzując, jest to model w którym zrezygnowano, zgodnie z założeniami homologacyjnymi, z limitów wagowych, całkowicie określając przydatność do użycia tego modelu polegając na wzroście dziecka. Solution S i-Fix to model dla dzieci o wzroście od 100cm do 150cm, odpowiadając mniej więcej wieku od ok. 3 roku życia do ok. 12 roku życia. 
Konstrukcja tego modelu w główniej mierze bazuje na foteliku Solution S-Fix, który uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych fotelików w swojej grupie wagowej. Potwierdzają to niezależne testy tj. ADAC, w których to był on zwycięzcą  Przyczyniają się ku temu zastosowane systemu podnoszące bezpieczeństwo podczas wypadku tj. liniowy system ochrony bocznej L.S.P. (Linear Side Protection), czy energochłonna skorupa fotela o budowie "U"-kształtnej oraz patenty związane z komfortem - regulowany na głębokość zagłówek, czy wentylowana skorupa fotelika. Wszystkie te rozwiązania znajdują się również w wersji z normą i-Size.

Liniowy System Ochrony bocznej-  L.S.P.

Cybex-Solution-S-i-Fix-i-size-system-lsp

Występujący w Solution S i-Fix i-Size system ochrony bocznej L.S.P. (Linear Side Protection) to system, który znajduje się w każdym foteliku tego producenta. Jest to dodatkowy element wbudowany w bok skorupy fotelika występujący tutaj jako plastikowy element, który należy otworzyć po zamontowaniu po stronie drzwi samochodu. Podczas wypadku jego rolą jest zredowanie energii bocznego uderzenia o ok. 25% względem tego samego modelu bez wysuniętego ramienia osłony bocznej. Dodatkowo, w momencie zderzenia, jego kształt umożliwia na ukierunkowanie powstałych sił uderzenia na tylną część skorupy w taki sposób, że omijają one dziecko. 

12-stopniowa regulacja wysokości zagłówka

Cybex-Solution-S-i-Fix-i-size-Regulacja-zagłowka

Fotelik Cybex Solution S i-Fix i-Size to model, którego zagłowek możemy ustawić na jednej z 12 dostępnych wysokości położenia. Ułatwia to poprawne dostosowanie jego wysokości, a co za tym idzie, ułożenia pasa samochodowego na ciele rosącego dziecka w pełnym okresie użytkowania - od 100cm do ok. 150cm. Jego głębokość zapewnia również należytą ochronę głowy podczas zderzenia bocznego. Konstukcja fotela oraz zagłówka została w odpowiedniu sposób opracowana tak, by niezależnie od wieku, dziecko miało odpowiednią ilość miejsca, co przyczynia się na wzrost komfortu podczas podóży. Mechanizm regulacji wysokości jest niezwykle intuicyjny i obsługujemy go przy użyciu jednego przycisku schowanego za zagłówkiem.

Opatentowany regulowany na głębokość zagłówek

Cybex-Solution-S-i-Fix-i-size-regulowany-zaglowek

Opatentowany przez firmę Cybex system regulacji głębokości zagłówka ma za zadanie ograniczyć do minimum zjawisko opadającej głowy dziecka podczas snu, co zarazem przyczynia się do pozostawienia jej w bezpiecznej strefie zagłówka podczas wypadku. Jest to element rozpoznawczy występujący w fotelikach serii Solution. Trójstopniowa opcja ustawienia głębokości zagłówka eliminuje problem opadającej głowy dziecka na klatkę piersiową podczas podróży oraz wpływa korzystnie na komfort podróży.

Pozostałe cechy fotelika Cybex Solution S i-Fix i-Size

Cybex-Solution-S-i-Fix-i-Size-Odchylenie Cybex-Solution-S-i-Fix-i-Size-Siedzisko Cybex-Solution-S-i-Fix-i-Size-Wentylacja
Regulowane oparcie ułatwia dopasowanie fotelika do samochodu. Wygodne, szerokie siedzisko zapewnia odpowiednią ilość miejsca dla dziecka. Wentylowana skorupa fotela poprawia komfort podróży w cieplejsze dni.


Główne cechy fotelika

 • Zgodny z normą i-Size
 • Przeznaczony dla dzieci od ok. 3 roku życia do 12 roku życia - od 100cm do 150cm
 • Posiada mocowanie typu ISOFIX
 • Rośnie razem z dzieckiem - zagłówek regulowany w 12 położeniach wysokości
 • System ochrony bocznej L.S.P. poprawia bezpieczeństwo podczas takiego zderzenia, redukując siły o 25%
 • Siedzisko oraz oparcie z kanałami wentylacyjnymi
 • Zagłówek z opatentowaną, trójstopniową opcją regulacji głębokości
 • Regulowane oparcie ułatwia dopasowanie do samochodu
 • Szerokie siedzisko dające odpowiednią ilość miejsca dla rosnącego dziecka
 • Zdejmowana tapicerka do prania
 • Zaprojektowany i skonstruowany w Niemczech


Cybex-Solution-S-i-Fix-Navy-Blue-energochlonna-skorupa

Cybex Solution S i-Fix i-Size testy ADAC

Fotelik Cybex Solution S i-Fix i-Size to model, który jest zgodny z drugą iteracją normy UE R-129, potocznie zwaną i-Size. W ramach tej homologacji, fotelik został poddany wymagającym testom zderzeniowym każdego typu. Przeprowadzono crash-testy uderzenia czołowego, bocznego oraz w tył pojazdu. Solution S i-Fix z sukcesem je zaliczył, co pozwoliło mu otrzymać wspomnianą normę i-Size. Fotelik ten, w dniu swojego debiutu nie posiada dodatkowych testów zderzeniowych niezależnych ośrodków tj. ADAC. Z czasem zapewne, ta sytuacja ulegnie miejsca. Obecnie, możemy posiłkować się jedynie testami fotelika z homologacją ECE R-44/04 (Solution S-Fix), który to był najbezpieczniejszym fotelikiem w testach ADAC z 2018 roku. Otrzymał on mocną, 4-gwiazdkową notę za zderzenia czołowe oraz 5 gwiazdek za zderzenia boczne. Liczymy, ze Solution S i-Fix nie wypadnie gorzej w tych testach, a jedynie lepiej. Czas pokaże, czy mamy rację.

ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.


Cybex Solution S i-Fix Opinie

Fotelik Solution S i-Fix i-Size w chwili obecnej (wrzesień 2019) nie zadebiutował na rynku sprzedaży, więc obecnie, znalezienie jakichkolwiek opinii od użytkowników jest niemożliwe. Bazując na wysokiej popularności modelu Solution S-Fix, zakładamy że ta sytuacja szybko przestanie mieć miejsce i z czasem opinii będzie coraz więcej. Na tą chwilę, możemy bazować na opiniach poprzedniej wersji, które to są bardzo pozytywne.